O nás

Časopis Psychomat je nový projekt, který poskytuje čtenářům informace z psychologie od A až po Z populárně naučnou cestou. Do tvorby časopisu se může zapojit každý, kdo má o psychologii zájem nebo se chce podělit o cokoliv, co se pojí s duševním zdravím. Díky této možnosti časopis spojuje lidi, kteří mají k psychologii blízko a nebojí se otevírat různá témata s ní spojená, mluvit o svých vlastních bolestech či seberůstu.

Když jsem byla mladší, četla jsem mnoho psychologických knih, které mi daly spoustu užitečných informací. Vždy jsem však přemýšlela nad tím, jak tyto informace ve mně postupně zanikají a já je nepředávám nijak dál. Začala jsem tedy přemýšlet, jak dostat psychologii a to, co se dozvídám, více mezi lidi.

Sociální sítě mi přišly jako skvělý prostředek, jelikož na nich v dnešní době trávíme spoustu času a věřím, že i když se o nich často špatně mluví, dají se využít i ke spoustě dobrých a užitečných věcí. Udělala jsem si tedy ze sociálních sítí dobrého sluhu a vytvořila instagramový profil psychomat.cz, který se od ledna 2020 stále rozšiřuje mezi lidi a společně vytváří úžasnou komunitu.

Jmenuji se Veronika Čížková a nyní studuji 2. ročník aplikované psychologie v Ústeckém kraji.

Jako malá jsem vždy přemýšlela nad tím, co bych ráda dělala v budoucnu, ale musím říct, že jsem do 9. třídy základní školy neměla ani tušení. Do svých 15 let jsem totiž nevěděla, že existuje věda zkoumající vnitřní svět člověka a že se tímto můžu zabývat klidně celý život.

Psychologie mě od té doby zaujala a fascinuje mě všechno, co se o tomto oboru dozvídám. Nejen, že mi přijdou psychologické teorie zajímavé, ale studium tohoto oboru mi také umožňuje naplňovat mou touhu po pomáhání druhým lidem a naplnění hlubšího smyslu toho, co v životě dělám.

V budoucnu bych ráda prošla psychoterapeutickým kurzem a také kurzem koučinku. Na to si však budu muset ještě nějaký čas počkat, což trochu mrzelo mou podnikavou náturu, která nakonec v mezičase přišla s projektem Psychomat.

Na instagramovém profilu psychomat.cz se začala rozrůstat komunita a s tímto růstem jsem i já začala přemýšlet, jak svou tvorbu dostat ještě na vyšší level, překročit svou komfortní zónu a dostat se za své hranice s větším projektem. Možností bylo hodně, ale ani jedna mě nezaujala natolik, abych se do toho plně pustila. Nápad tvorby časopisu vlastně přišel úplně náhodou a já cítila, že právě tohle je to, co chci opravdu tvořit.

V budoucnu bych ráda rozšiřovala svůj sortiment nabízených produktů a služeb. Až dostuduji, plánuji projít několika kurzy a následně nabízet koučink či psychoterapii. Pokud vše půjde tak, jak má, plánuji brzy oslovit nějakou psychologickou nadaci a dávat 10% z výdělku na dobrou věc.

Dávat znamená dostávat.

Veronika Čížková